O prawie

5 rzeczy, o których każdy powinien wiedzieć, zanim zleci sprawę adwokatowi

Wizyta w kancelarii adwokackiej zawsze wzbudza lekki stres, niepokój czy obawy. Czasami wiąże się to z koniecznością przedstawienia zdarzeń czy faktów, o których nie zawsze chcemy rozmawiać w szczególności z obcą osobą. Jednak należy pamiętać, że adwokat to specjalista, który w swojej karierze prowadził wiele spraw i miał do czynienia z różnymi sytuacjami czy problemami. Warto zatem przełamać lęk i obawy i skorzystać z profesjonalnej pomocy.

Czytaj więcej

Jak wygląda mediacja sądowa?

Mediacja jest próbą ugodowego rozstrzygnięcia konfliktu na drodze znalezienia rozwiązania, jakie będzie korzystne dla każdej ze stron sporu. Mediator, jako osoba trzecia jest osobą bezstronną, mającą za zadanie łagodzić powstające napięcia i w razie potrzeby sugerować możliwe rozstrzygnięcia sporu.

Czytaj więcej

Jak zostać adwokatem – krok po kroku

Droga do zawodu adwokata jest dosyć długa i trudna, zatem zastanów się dobrze, wybierając tę ścieżkę. Aby móc pracować w zawodzie, nie wystarczą jedynie pięcioletnie studia. W poniższym artykule przedstawiamy etapy edukacji, przez które musisz przejść, zanim zaczniesz działać w zawodzie. 

Czytaj więcej

Zmiany w prawie pracy w 2022 roku

Początek 2022 roku przyniósł wiele zmian w przepisach regulujących nasze zarobki i rozliczenia. Doniesienia prasowe skupiły się przede wszystkim na nowościach związanych z Polskim Ładem, nie jest to jednak jedyna sfera prawna, w której pojawiły się znaczące aktualizacje. W tym artykule znajdziesz szybki przegląd najważniejszych zmian w prawie pracy na 2022 rok.

Czytaj więcej

Topowe kryminały polskich autorów – 5 serii

Emocje, suspens, akcja, którą niezwykle szybko się czyta – wszystko to sprawia, że kryminały mają niezliczone rzesze fanów na całym świecie. Polscy czytelnicy są jednak zgodni, powieści o zbrodniach powstające w naszym kraju mają szczególny, często wyjątkowo mroczny klimat. Poznaj najbardziej poczytnych autorów kryminałów znad Wisły! Być może nasza lista zainspiruje cię do uzupełnienia domowej biblioteczki.

Czytaj więcej

Leasing, najem, dzierżawa – czym się różnią?

Leasing, najem i dzierżawa – wszystkie te pojęcia odnoszą się do usankcjonowanych prawem sytuacji, gdy jedna osoba odpłatnie korzysta z cudzej rzeczy. Niekiedy łatwo je ze sobą pomylić, dlatego zdecydowaliśmy się stworzyć krótki i przejrzysty przewodnik, dzięki któremu z łatwością zapamiętasz najważniejsze różnice pomiędzy tymi umowami.

Czytaj więcej

Kiedy przyda ci się porada prawna?

Jak często, stając w obliczu zupełnie nowej sytuacji życiowej, zdarza Ci się rozważać możliwość skorzystania z porady wykwalifikowanego prawnika? Wielu z nas wciąż żywi przeświadczenie, że usługi prawne zarezerwowane są wyłącznie dla osób pozostających w konflikcie z prawem lub dla bogatych biznesmenów dokonujących śmiałych inwestycji. W praktyce jednak prawo przenika wszystkie dziedziny naszego życia a profesjonalna porada może pomóc obrócić nasze dylematy w korzyść. Sprawdź, w jakich sytuacjach warto skonsultować się z prawnikiem.

Czytaj więcej

Nowelizacja prawa upadłościowego – upadłość konsumencka w 2021 roku

Upadłość konsumencką ogłasza coraz więcej osób prywatnych, które w wyniku kryzysu bądź błędnie podejmowanych decyzji nie są w stanie poradzić sobie z długami oraz kredytami. Zgłoszenie upadłości konsumenckiej to rozwiązanie, które z pewnością pomoże im rozliczyć się w dogodny dla nich sposób. Jak wygląda kwestia ogłoszenia upadłości konsumenckiej?

Czytaj więcej

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.