Blog

Zameldowanie najemcy – jakie daje mu prawa?

Każda osoba, która wynajmuje mieszkanie, zobowiązana jest do sporządzenia umowy najmu. To właśnie w niej zawarte są szczegółowe informacje i wytyczne, dotyczące użytkowania lokalu zgodnie z postanowieniami. Dokument ten stanowi spis zasad, jakie muszą być przestrzegane przez obie strony. Jednak co w przypadku, kiedy lokator wspomina o chęci meldunku i czy możliwe jest zameldowanie bez zgody głównego najemcy?

Czytaj więcej

Jak uniknąć problemów prawnych w biznesie?

Prowadzenie biznesu wiąże się m.in. z podejmowaniem kluczowych decyzji, zawieraniem ważnych umów czy kontraktów oraz obowiązkiem podatkowym. To ważne aspekty, które decydują o płynności danej firmy i powodzeniu w biznesie. Jednak pojawienie się trudności, problemów czy sporów jest nieuniknione. Każdy przedsiębiorca powinien zatem wiedzieć, jak się ich wystrzegać oraz co zrobić w przypadku, kiedy się pojawią.

Czytaj więcej

5 rzeczy, o których każdy powinien wiedzieć, zanim zleci sprawę adwokatowi

Wizyta w kancelarii adwokackiej zawsze wzbudza lekki stres, niepokój czy obawy. Czasami wiąże się to z koniecznością przedstawienia zdarzeń czy faktów, o których nie zawsze chcemy rozmawiać w szczególności z obcą osobą. Jednak należy pamiętać, że adwokat to specjalista, który w swojej karierze prowadził wiele spraw i miał do czynienia z różnymi sytuacjami czy problemami. Warto zatem przełamać lęk i obawy i skorzystać z profesjonalnej pomocy.

Czytaj więcej

Niesłuszne oskarżenia — jak się bronić?

Niesłuszne oskarżenia mogą zniszczyć reputację. Niestety dość często dochodzi do tego, że oskarżenia padają na osobę, która jest niewinna. W takiej sytuacji należy się bronić. Warto wiedzieć, jak to zrobić, aby uniknąć dalszych problemów.

Czytaj więcej

Upadłość konsumencka bez majątku – jak długo trwa?

W sytuacji, kiedy spirala zadłużenia rośnie, a długi stają się niemożliwe do spłacenia, wówczas wiele osób decyduje się ogłosić bankructwo. Upadłość konsumencka to rozwiązanie stworzone z myślą o wszystkich osobach, które mają trudności w uregulowaniu swoich zobowiązań finansowych. W wielu przypadkach upadłość okazuje się najlepszym wyjściem. Co ważne, aby starać się o ogłoszenie upadłości, dłużnik nie musi posiadać majątku.

Czytaj więcej

Przewalutowanie kredytu we frankach w 2022 roku – czy to się jeszcze opłaca?

Kredyty hipoteczne we frankach cieszyły się ogromną popularnością w latach 2004–2008. W tym okresie waluta była tania, a banki oferowały korzystne warunki kredytowania. Mowa tutaj głównie o niskim oprocentowaniu, co skutkowało zarówno niższą ratą, jak i kosztami, ponadto zdolność kredytowa była znacznie wyższa. Niestety większość kredytobiorców nie zdawała sobie sprawy z ryzyka kursowego. Obecnie wielu frankowiczów boryka się ze spłatą zadłużenia. Nagły wzrost kursów waluty przełożył się na znacznie wyższe raty. Zatem, czy przewalutowanie kredytu we frankach jest opłacalne?

Czytaj więcej

Na co nakładany jest podatek akcyzowy?

Podatek akcyzowy jest nakładany na poszczególne dobra, w celu ograniczenia ich spożycia, głównie ze względu na szkodliwość dla zdrowia bądź na znaczną akumulację zysku (niskie koszty produkcji oraz duże zapotrzebowanie). Akcyza wraz z podatkiem dochodowym stanowi główne źródło dochodu budżetu państwa.

Czytaj więcej

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.