Prowadzenie biznesu

Jak uniknąć problemów prawnych w biznesie?

Prowadzenie biznesu wiąże się m.in. z podejmowaniem kluczowych decyzji, zawieraniem ważnych umów czy kontraktów oraz obowiązkiem podatkowym. To ważne aspekty, które decydują o płynności danej firmy i powodzeniu w biznesie. Jednak pojawienie się trudności, problemów czy sporów jest nieuniknione. Każdy przedsiębiorca powinien zatem wiedzieć, jak się ich wystrzegać oraz co zrobić w przypadku, kiedy się pojawią.

Czytaj więcej

Na co nakładany jest podatek akcyzowy?

Podatek akcyzowy jest nakładany na poszczególne dobra, w celu ograniczenia ich spożycia, głównie ze względu na szkodliwość dla zdrowia bądź na znaczną akumulację zysku (niskie koszty produkcji oraz duże zapotrzebowanie). Akcyza wraz z podatkiem dochodowym stanowi główne źródło dochodu budżetu państwa.

Czytaj więcej

Co grozi za wyłudzenie VAT?

Oszustwa związane z VAT to powszechna forma uchylania się od opodatkowania. Co to jest wyłudzenie VAT i gdzie jest zgłaszane? Co grozi za wyłudzenie VAT? Jaka jest kara i jakie wyroki za wyłudzenie?

Czytaj więcej

Klauzule uzupełniające – czy warto zawrzeć je w umowie?

Konstruując umowę, strony mogą ustalić określone warunki, które będą mieć moc prawną w momencie podpisania. Jest to ważne w szczególności, gdy kupujący lub sprzedający mają świadomość, że wypełnienie zapisów nie będzie zależne jedynie od ich woli. W takiej sytuacji pomocne będzie zastosowanie odpowiednich klauzul.

Czytaj więcej

Klauzule podstawowe w umowie handlowej

Umowa to sprawdzony sposób na przejrzystą współpracę pomiędzy kontrahentami. Dodatkowo jest sprawdzonym narzędziem w walce o wyegzekwowanie podjętych zobowiązań. Pomaga również w rozstrzygnięciu ewentualnych trudności i stanowi zabezpieczenie dla obu stron. Jak sporządzić umowę? Jakie elementy powinna, a jakie musi zawierać, by dobrze chroniła interesy każdej ze stron?

Czytaj więcej

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.