Spółki i fundacje

Obsługa prawna spółek i fundacji

Zespół naszej kancelarii posiada wieloletnią praktykę zawodową z zakresu obsługi spółek i fundacji. Oferujemy pomoc na każdym etapie funkcjonowania działalności – od zakładania i rejestracji, które obejmują nie tylko złożenie stosownych dokumentów w urzędach, ale również doradztwo dotyczące formy prawnej spółki bądź fundacji, poprzez kwestie reorganizacyjne, aż po ich likwidację.

Pomoc prawna dla spółek

Niezależnie od rodzaju spółki, a także jej branży, klienci naszej kancelarii mogą liczyć na pomoc m.in. z zakresu:

  • przekształcania działalności gospodarczej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością,
  • przekształcania spółki osobowej w spółkę kapitałową,
  • przekształcania spółki kapitałowej w inną spółkę kapitałową lub spółkę osobową,
  • podziału i łączenia spółek,
  • przygotowywania aktów założycielskich, statutów i umów spółek,
  • reprezentacji spółek przed KRS w postępowaniach rejestrowych,
  • podwyższania lub obniżania kapitału spółki,
  • bieżącej obsługi prawnej,
  • obsługi prawnej podczas postępowań likwidacyjnych i upadłościowych.

 

Ponadto doradzamy przy wyborze właściwej formy prawnej spółki, która będzie dostosowana do potrzeb i oczekiwań wspólników. Każda spółka posiada odrębne uregulowania prawne obejmujące między innymi zakres różniących się od siebie praw i obowiązków wspólników i osób zajmujących się prowadzeniem spraw spółki. Pomoc naszej kancelarii oszczędzi Państwa czas oraz pozwoli uniknąć błędów formalnych podczas rejestracji spółki. Specjalizujemy się również w prawie gospodarczym.

Obsługa prawna fundacji i stowarzyszeń

Prowadzenie fundacji wiąże się z postępowaniem zgodnie z obszerną listą przepisów i regulacji prawnych. Oferujemy również usługi bieżącej obsługi prawnej.

Nasi prawnicy pomogą Państwu w terminowym i bezbłędnym dopełnieniu wszystkich formalności wymaganych w procesie rejestracji, składającym się z ustalenia wysokości funduszu założycielskiego i ustanowienia aktu fundacyjnego, opracowania statutu określającego organizację i sposób działania fundacji, a także zarejestrowanie fundacji w Krajowym Rejestrze Sądowym. Przygotowujemy wszystkie niezbędne dokumenty oraz na mocy pełnomocnictwa zajmiemy się ich złożeniem w KRS.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.