Prawo karne

Sprawy z zakresu prawa karnego – adwokat Szczecin

W ramach pomocy prawnej dotyczącej prawa karnego zajmujemy się obroną osób podejrzanych oraz oskarżonych w postępowaniu przed policją, prokuratorem i sądami powszechnymi. Mieszkańcom Szczecina i całego województwa zachodniopomorskiego oferujemy doradztwo i reprezentację przed organami właściwymi osób fizycznych i prawnych. Doskonale rozumiemy, że specyfika spraw karnych wymaga podjęcia odpowiednich kroków w możliwe najkrótszym czasie, dlatego każdy problem analizujemy nie tylko wnikliwie i wielowątkowo, ale również sprawnie.

Sprawy karne, w których uczestniczymy

Prawo karne obejmuje zespół przepisów określających nakazy i zakazy postępowania. Kodeks prawa karnego wskazuje nie tylko czyny, które uważane są za przestępstwo, ale również sankcje i kary stosowane w przypadku złamania przepisów. Jako obrońcy osób oskarżonych w postępowaniu karnym uczestniczymy w sprawach o: zabójstwo, handel narkotykami, uczestnictwo w zorganizowanej grupie przestępczej, paserkę, rozbój, kradzież, kradzież rozbójniczą, bójkę, pobicie, handel ludźmi, prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, groźby i znęcanie się, sprawy o wykroczenia i inne.

Usługi w obrębie prawa karnego realizowane przez naszych adwokatów ze Szczecina

Wieloletnie doświadczenie, wiedza zdobyta przez lata studiów i praktyki oraz bieżące śledzenie zmieniających się przepisów pozwalają nam stwierdzić, że dla każdej sprawy karnej można uzyskać skutek prawny możliwe korzystny dla oskarżonego. Zadaniem naszych adwokatów ze Szczecina, specjalizujących się w prawie karnym, jest obrona interesów klienta i wywalczenie satysfakcjonującego wyroku.

W zakres naszego wsparcia wchodzi:

  • uchylenie tymczasowego aresztu, zmiany tymczasowego aresztu na łagodniejszy środek zapobiegawczy,
  • reprezentacja osób pokrzywdzonych na skutek przestępstwa, w szczególności w sprawach dotyczących błędów lekarskich, pobicia, kradzieży,
  • wyrok łączny,
  • wniosek o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności,
  • wniosek o wykonanie kary pozbawienia wolności w trybie dozoru elektronicznego,
  • wniosek o przerwę w wykonaniu kary pozbawienia wolności,
  • wniosek o warunkowe przedterminowe zwolnienie z odbywania kary pozbawienia wolności,
  • wniosek o rozłożenie na raty zasadzonej grzywny lub kosztów postępowania,
  • występowanie w sprawie Europejskiego Nakazu Aresztowania (ENA).

Zadzwoń i uzyskaj pomoc od naszych adwokatów

Tymczasowy areszt – dotkliwy środek zapobiegawczy

W sytuacji, gdy zachodzi duże prawdopodobieństwo, że oskarżony popełnił zarzucany mu czyn, sąd na wniosek prokuratora może osadzić oskarżonego w stałym miejscu – w areszcie śledczym, w izolacji od świata (bez prawa do przepustek, z zastosowaniem cenzury korespondencji czy kontrolą rozmów telefonicznych) i przed postawieniem zarzutów. Często jednak areszt tymczasowy jest nadużywanym środkiem, stąd wiele osób wnosi o uchylenie tymczasowego aresztu lub o zmianę tego środka zapobiegawczego na łagodniejszy. W takich sprawach adwokat np. z Kancelarii Adwokackiej Węgłowski ze Szczecina, pomaga przygotować wniosek o uchylenie aresztu tymczasowego i złożyć go właściwym organom.

Darmowe porady z prawa karnego w każdy pierwszy wtorek miesiąca w naszej Kancelarii Adwokackiej w Szczecinie

Doskonale rozumiemy, że w przypadku trudnej sytuacji finansowej trudno skorzystać z pomocy prawnika wyspecjalizowanego w sprawach karnych. Dlatego zapraszamy na darmowe konsultacje prawne w każdy wtorek miesiąca. Po wcześniejszym umówieniu się, będą Państwo mogli przedstawić nam problem i uzyskać poradę. W celu umówienia się na wizytę w naszej kancelarii adwokackiej w Szczecinie lub w filii w Kamieniu Pomorskim, zapraszamy do przejścia do strony Kontakt, gdzie znajdą Państwo niezbędne informacje na temat lokalizacji i godzin otwarcia naszej Kancelarii, a także dane kontaktowe.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.