adwokat
logo
ikony

Porady prawne

Porady prawne to jedna ze specjalizacji naszej Kancelarii. Świadczymy profesjonalną pomoc prawną dla osób prywatnych, firm, osób prawnych i innych instytucji. Siedzibę naszej kancelarii zlokalizowano w Szczecinie. Dysponujemy również filią w Kamieniu Pomorskim.

Jak wyglądają porady prawne?

W trakcie porady prawnej informujemy Klienta o przysługujących mu prawach i obowiązkach. Analizujemy przedstawione dokumenty i pomagamy w znalezieniu korzystnego rozwiązania problemu. W razie potrzeby pomagamy w przygotowaniu pisma, np. wniosku o podwyższenie alimentów dla dziecka, zawiadomieniu o popełnieniu przestępstwa i innych. Koszt porady prawnej zależy od czasu poświęconego na analizę zlecenia oraz poziomu zaawansowania / skomplikowania sprawy, przy czy często pierwsza porada prawna, aby poznać problem Klienta, jest analizowana bezpłatnie.

W jakich obszarach prawa doradzamy?

Porady prawne świadczymy dla osób prywatnych, firm, start-upów, osób zakładających działalność gospodarczą, samorządów terytorialnych i wszelkich innych podmiotów, w tym także innych prawników.

Porady prawne dotyczą wszystkich gałęzi prawa, w tym:

Pomagamy w sprawach niewymagających udziału sądu oraz w postępowaniach sądowych na każdym etapie.

Kiedy zgłosić się po bezpłatną pomoc prawną?

Staramy się swoim działaniem sprawiać, aby profesjonalna pomoc prawna dostępna była dla każdego. Dlatego w każdy pierwszy wtorek miesiąca, w godzinach od 15.00 do 17.00, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się na wizytę, nasi adwokaci, prawnicy, aplikanci udzielają bezpłatnych porad prawnych. Na poradę prosimy zabrać dokumenty dotyczące problemu.

Zapraszamy do współpracy.